VIDEO | Rachetă! Stanciu, vinovat pentru "erupţia" stadionului în China. Gol senzaţional din lovitură liberă

Nicolae Stanciu (29 de ani) a marcat spectaculos în campionatul din China, direct din lovitură liberă.

Etapa a 33-a din campionatul Chinei le-a pus faţă în faţă pe Wuhan Three Towns şi Zhejiang Professional, meci în care s-a făcut remarcat Nicolae Stanciu!

Lider în campionatul din China, Wuhan Three Towns a câştigat cu 2-0 meciul jucat împotriva celor de la Zhejiang Professional. Nicolae Stanciu a marcat un gol spectaculos din lovitură liberă, care a făcut stadionul să "erupă", în prelungirile reprizei a doua.

Nicolae Stanciu nu i-a dat nicio şansă portarului advers, cu un şut plasat, execuţie la care goalkepeerul a putut doar să privească. A fost reuşita cu care Wuhan Three Towns a deschis scorul, în minutul 45+5, pentru ca tabela să fie închisă de brazilianul Davidson, din penalty, în minutul 90+5.

Wuhan Three Towns e lider în campionatul din China, cu 75 de puncte, la egalitate cu Shandong Taishan, dar la diferenţă de golaveraj.

• 9 - nouă goluri a marcat Nicolae Stanciu în 26 de meciuri jucate în China, cu Wuhan Three Towns, timp în care şi-a trecut în cont şi 12 pase de gol.
  • 5,5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Nicolae Stanciu în prezent, potrivit specialiştilor de la transfermarkt.com

Afla mai multe despre: nicolae stanciugolvideolovitura liberachinawuhan three towns