VIDEO | Radu Drăguşin şi George Puşcaş au marcat pentru Genoa, în Serie B. Drăguşin, trei goluri în patru runde

Radu Drăguşin a reuşit să marcheze un gol, luni seara, într-o partidă pe care Genoa a disputat-o acasă, contra celor de la Cosenza, într-o partidă din etapa a 28-a din Serie B

În minutul 33 al partidei, Radu Drăguşin a aşteptat centrarea lui Gudmundsson la colţul lung, a profitat şi de faptul că nu a avut marcaj, şi a reluat cu capul, la colţul lung, fără şanse pentru portarul advers.

UPDATE: Atacantul român George Puşcaş a marcat şi el pentru Genoa, în minutul 60, iar scorul a devenit 3-0. Cel de-al doilea gol a fost marcat de Gudmundsson, în minutul 57.

Pentru Radu Drăguşin este al treilea gol marcat în actualul sezon din Serie B. Toate cele trei reuşite au fost marcate în ultimele patru etape disputate de Genoa:

• cu Modena: 2-2 (un gol)
  • cu SPAL: 3-0 (un gol)
  • cu Cagliari: 0-0
  • cu Cosenza: 1-0 (în desfăşurare, un gol)

Radu Drăguşin, pe lista preliminară a lui Edi Iordănescu

Radu Drăguşin a fost inclus de Edi Iordănescu pe lista preliminară a stranierilor pentru cele două partide din luna martie, din preliminariile EURO 2024, cu Andorra şi Belarus.

Programul României în grupa din preliminariile EURO 2024:

• 25 martie 2023: Belarus – Elveţia (19:00),  Andorra – ROMÂNIA, Israel – Kosovo (21:45)
  • 28 martie 2023: ROMÂNIA – Belarus, Kosovo – Andorra, Elveţia – Israel (21:45)
  • 16 iunie 2023: Kosovo – ROMÂNIA, Belarus – Israel, Andorra – Elveţia (21:45)
  • 19 iunie 2023: Elveţia – ROMÂNIA, Belarus – Kosovo, Israel – Andorra (21:45)
  • 9 septembrie 2023: Andorra – Belarus (19:00), ROMÂNIA – Israel, Kosovo – Elveţia (21:45)
  • 12 septembrie 2023: ROMÂNIA – Kosovo, Israel – Belarus, Elveţia – Andorra (21:45)
  • 12 octombrie 2023: Belarus – ROMÂNIA, Andorra – Kosovo, Israel – Elveţia (21:45)
  • 15 octombrie 2023: Elveţia – Belarus (19:00), ROMÂNIA – Andorra, Kosovo – Israel (21:45)
  • 18 noiembrie 2023: Belarus – Andorra (19:00), Israel – ROMÂNIA, Elveţia – Kosovo (21:45)
  • 21 noiembrie 2023: ROMÂNIA – Elveţia, Andorra – Israel, Kosovo – Belarus (21:45)

Afla mai multe despre: dragusingenoacosenza