VIDEO | Rapid - Sepsi 3-0. Dugandzic a reuşit un hattrick în primele 20 de minute. Giuleştenii pun presiune pe Farul

VIDEO | Rapid - Sepsi 3-0. Dugandzic a reuşit un hattrick în primele 20 de minute.  Giuleştenii pun presiune pe Farul

Rapid s-a impus la scor de neprezentare în faţa lui Sepsi, în primul meci al celor două echipe din 2023.

VIDEO | Rapid - Sepsi 3-0 (Dugandzic 4, 12, 18)

Echipele de start:

Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, Iacob, Junior Morais - Pănoiu, Kait, Albu - Emmers, Dugandzic, Ioniţă
Sepsi OSK: Niczuly - Radoslav, Ninaj, M. Tamas, Ispas - Rodriguez, Păun, Matei - Rondon, Tudorie, Ştefănescu

Min 90+3. Meciul s-a terminat, scor 3-0

Min 45+3. Prima repriză s-a încheiat, scor 3-0.

Min 18. GOOOL Rapid. Dugandzic realiează hattrickul, din penalty.

Min 12. GOOOL Rapid. Dugandzic realizează dubla.

Min 4 . GOOOOOOLLLLLLL RAPID! Dugandzic deschide scorul!

Min 1. A început meciul.

Rapid o întâlneşte pe Sepsi, în etapa cu numărul 20 din Superligă. Giuleştenii se află pe locul patru cu 38 de puncte, şapte mai puţine decât liderul, Farul.

De cealaltă parte, covăsnenii sunt pe poziţia a şasea, ultima ce asigură participarea în play-off, cu 32 de puncte. În tur, trupa pregătită de Mutu a revenit de la 0-1, şi s-a impus cu 2-1, graţie reuşitelor lui Sefer şi Ioniţă.

Partida dintre Rapid şi Sepsi va fi arbitrată de o brigadă, ce-l va avea la centru pe Horaţiu Feşnic.

Afla mai multe despre: rapidsepsi