VIDEO | Ratare fabuloasă în West Ham - Manchester United. Dalot a făcut totul perfect, dar a ratat cu poarta goală şi s-a făcut de râs în faţa unui stadion întreg

Manchester United a pierdut din nou în Premier League. Echipa lui Erik Ten Hag a cedat în deplasarea de la West Ham, scor 1-2.

În minutul 32, fundaşul Dalot a ratat o ocazie uriaşă. Găsit perfect în adâncime de Bruno Fernandes, portughezul a driblat goalkeeperul, apoi, aflat cu toată poarta goală în faţă, a ratat ţinta cu o execuţie dezamăgitoare pentru fanii lui Manchester United.

West Ham s-a impus cu 2-1, graţie golurilor marcate de Summerville (74) şi Bowen (penalty, 90+2). Pentru oaspeţi a înscris Casemiro, în minutul 81.

În urma acestui rezultat, Manchester United se află pe locul 14, iar West Ham este pe 13, ambele cu câte 11 puncte obţinute în cele 9 etape disputate din actualul sezon al Premier League.

Afla mai multe despre: manchester united