VIDEO | Răzvan Lucescu, la un pas de grupele Conference League! PAOK, victorie cu 2-0 împotriva lui Bohemians. Antrenorul a fost aplaudat de fani şi a dat autografe

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a acces în ultimul tur de calificare în grupele Conference League.

PAOK, club cu care Lucescu Jr. a reuşit un event istoric în urmă cu doi ani, a învins-o pe Bohemians din Irlanda cu 2-0 şi s-a calificat cu scorul general de 3-2.

Schwab, în minutul 4, şi Biseswar, în minutul 28, au asigura succesul cu 2-0 al grecilor lui Răzvan Lucescu.

În tur, Bohemians câştigase cu 2-1, dar PAOK a reuşit să întoarcă soarta calificării şi acum aşteapt să-şi afle adversara din ultimul tur înaintea grupelor. Dintre Hibernians şi Rijeka se va alege adversara, după ce în tur meciul s-a terminat 1-1.

Afla mai multe despre: conference leaguerazvan lucescupaok salonic