VIDEO Răzvan Marin a fost titular la Cagliari, dar echipa sa a pierdut la Spezia. Românul a fost la un pas de un euro gol direct din corner

Serie A

Cagliari a pierdut la Spezia. Răzvan Marin a fost titular, într-un meci transmis în direct de Telekom Sport.

Cu Răzvan Marin titular, Cagliari a pierdut un meci extrem de important, în deplasare cu Spezia. Internaţionalul român a fost aproape să deschidă scorul direct din corner. Piccolo a deschis scorul pentru nou promovată în startul părţii secunde. Maggiore a dublat avantajul cu un sfert de oră înainte de final. Pereiro a redus din diferenţă pentru sarzi, iar finalul a fost dramatic. Joao Pedro a reuşit să egaleze în prelungiri, dar reuşita i-a fost anulată pentru un ofsaid. S-a terminat 2-1, iar Cagliari este sub linia retrogradării.

Bologna a revenit fantastic în faţa lui Crotone şi a îngropat echipa lui Drăguş în clasamentul din Serie A. Ultima clasată a avut o primă repriză de vis, iar la cabine a intrat cu 2 la 0. Messias şi Simy, din penalti, au semnat reuşitele calabrezilor. Bologna a întors incredibil rezultatul în ultima jumătate de oră. Soumaoro a redus din diferenţă, înainte ca Schouten să restabilească egalitatea cu un şut fantastic de la marginea careului. Emilienii au dat lovitura cu cinci minute înainte de final. Skov Olsen a marcat golul cu care Bologna a legat pentru prima oară în 2021 două victorii consecutive. Crotone a rămas ultima în clasament şi mai are doar şanse teoretice de a se salva.

Afla mai multe despre: răzvan marinserie a