VIDEO | Răzvan Marin, ocazie uriaşă împotriva lui Cremonese! Torpila a zguduit bara

Echipa italiană Empoli a câştigat vineri, pe teren propriu, scor 2-0, meciul disputat în compania echipei Cremonese, în cadrul etapei a 15-a din Serie A.

Nicolo Cambiaghi a deschis scorul în minutul 46 pentru gazde, la care Răzvan Marin a jucat din minutul 66, când l-a înlocuit pe Alberto Grassi. Al doilea gol a venit în minutul 88 şi a fost înscris de Fabiano Parisi.

La Cremonese, Ionuţ Radu şi Vlad Chiricheş - accidentaţi, nu au fost convocaţi.

Empoli este pe locul 12 în Serie A, cu 17 puncte, iar Cremonese se află pe locul 18, cu 7 puncte.

VIDEO cu ocazia uriaşă a lui Răzvan Marin:

Răzvan Marin a fost convocat la naţională de selecţionerul Edi Iordănescu. România va susţine două meciuri de pregătire în această lună. Prima reprezentativă întâlneşte naţionalele din Slovenia (17 noiembrie, pe stadionul Cluj Arena, 18:30) şi Republica Moldova (29 noiembrie, pe stadionul Zimbru Chişinău, 20:30).

Lotul convocat de Edi Iordănescu pentru meciurile cu Slovenia şi cu Moldova

• PORTARI: Horaţiu Moldovan (FC Rapid 1923, 0/0), Ştefan Târnovanu (FCSB, 0/0), Mihai Popa (FC Voluntari, 0/0)
  • FUNDAŞI: Cristian Manea (CFR Cluj, 18/2), Alexandru Pantea (FCSB, 0/0), Adrian Rus (Pisa | Italia, 16/0), Ionuţ Nedelcearu (Palermo | Italia, 23/2), Andrei Burcă (CFR Cluj, 13/0), Radu Drăguşin (Genoa | Italia, 1/0), Nicuşor Bancu (Universitatea Craiova, 28/2), Raul Opruţ (Hermannstadt, 0/0)
  • MIJLOCAŞI: Darius Olaru (FCSB, 7/0), Daniel Boloca (Frosinone | Italia, 0/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 7/0), Tudor Băluţă (Farul Constanţa, 8/0), Nicolae Păun (Sepsi OSK, 1/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 43/2), Alexandru Cicâldău (Al-Ittihad Kalba | EAU, 26/3), Andrei Cordea (FCSB, 4/0), Olimpiu Moruţan (Pisa | Italia, 3/0), Antonio Sefer (FC Rapid 1923, 0/0), Denis Drăguş (Standard Liege | Belgia, 3/0), Claudiu Petrila (CFR Cluj, 0/0)
  • ATACANŢI: George Puşcaş (Genoa | Italia, 32/10), Denis Alibec (Farul Constanţa, 27/2), Florin Tănase (Al-Jazira | EAU, 15/2).

Afla mai multe despre: razvan marin