VIDEO | Răzvan Marin, omul momentului în Italia. Mijlocaşul român este primul jucător care înscrie în poarta lui Juventus în Serie A

Serie A

Răzvan Marin este primul jucător care marchează în poarta lui Juventus în acesst sezon de Serie A.

Juventus şi Cagliari s-au întâlnit în primul meci al zilei de duminică din etapa a şaptea din Serie A.

”Bătrâna Doamnă” a  deschis scorul în minutul 15 prin Dusan Vlahovic, care a reuşit să transforme un penalty acordat uşor de centralul Marinelli.

Torinezii au dominat repriza a doua, însă s-au văzut egalaţi pe final.

În minutul 86, Kalulu l-a faultat în careu pe Roberto Piccolo, iar Marinelli a arătat punctul cu var după consultarea arbitrajului video.

Răzvan Marin, în absenţa decarului  Nicolas Viola, şi-a asumat responsabilitatea executării penalty-ului şi l-a învins pe Di Gregorio cu un şut imparabil, plasat aproape de vinclu.

Fostul mijlocaş al lui Standard Liege a intrat pe gazon în minutul 65 în locul lui Makoumbou. Pentru Marin este al şaselea gol în Serie A şi al doilea consecutiv, după reuşita fabuloasă din etapa trecută, din victoria cu Parma, scor 3-2.

De asemenea, Răzvan Marin a avut un şut periculos în primul minut de prelungire, care s-a dus însă peste poartă.

Graţie egalului de pe Allianz, Cagliari a acumulat şase puncte şi este pe locul 15.

• VIDEO cu golul lui Răzvan Marin din Juventus - Cagliari 1-1

Afla mai multe despre: serie ajuventusrăzvan marincagliari