VIDEO | Real Madrid a câştigat cu Valencia, dar încă are de recuperat faţă de Barcelona, în LaLiga. Asensio şi Vinicius au dat goluri superbe

Real Madrid a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, Valencia CF, într-un meci restanţă din etapa a 17-a din LaLiga.

Real Madrid a făcut o primă repriză slabă cu Valencia, dar putea intra în avantaj. Reuşita lui Rudiger a fost anulată cu Varul pentru un fault în atac inutil făcut de Benzema. În starul părţii a doua, los blancos s-au dezlănţuit.

Asensio a înscris un gol de generic. A fost prima reuşită pe Bernabeu în acest campionat pentru fotbalistul care la vară devine liber de contract. Peste doar două minute, Benzema a mai pasat o dată pentru un gol de autor. Vinicius a vâjâit pe lângă fundaşii Valenciei şi l-a bătut uşor pe portar. Brazilianul a ajuns la cota şapte în acest sezon de La Liga.

Vinicius a închis meciul după ce a provocat eliminarea lui Paulista. Fundaşul brazilian şi-a atacat compatriotul ca pe maidan şi a luat roşu direct.

S-a terminat 2-0, iar Real a încheiat turul campionatului pe doi, la cinci puncte în spatele marii rivale Barcelona.

Afla mai multe despre: real madrid valencia