VIDEO | Real Madrid, aceeaşi deplasare de coşmar la Villarreal! Galacticii au pierdut cu 2-1 în LaLiga după un meci superb

Villarreal a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Real Madrid, într-un meci al etapei a 16-a din LaL

Real Madrid a pierdut la Villarreal, scor 1-2, în etapa a 16-a

Deplasarea de la Villarreal e una de coşmar pentru Real! Din 2017 nu au mai câştigat galacticii pe Estadio de la Ceramica. De atunci au obţinut doar trei victorii în zece meciuri cu Villarreal. Nici acum nu a fost mai bine.

Jucătorii „Submarinului galben” au deschis scorul chiar în startul reprizei secunde, când Yeremy Pino a profitat de pasa lui Gerard Moreo şi a înscris în minutul 47. Benzema a egalat din penalti în minutul 60, după un henţ al lui Juan Foyth, dar gazdele au primit în minutul 61 un penalti tot pentru henţ, comis de David Alaba.

A transformat Gerard Moreno, care a stabilit scorul final, 2-1 pentru Villarreal.

Real Madrid este pe locul secund în La Liga, cu 38 de puncte, aflându-se la a doua înfrângere stagională, iar Villarreal a urcat pe locul 5, cu 27 de puncte.

Afla mai multe despre: villarreal real madrid 2-1la liga