VIDEO | Real Madrid s-a împus în faţa lui Espanyol, scor 2-0. Isco a marcat o ”dublă”

La Liga

Real Madrid a învins-o pe Espanyol, scor 2-0, în ultimul meci al rundei cu numărul şapte din La Liga.

LIVE | Real Madrid - Espanyol 2-0

Espanyol a făcut un meci bun în faţa Realului. A fost seara lui Isco. Mijlocaşul lui Real Madrid a reuşit să o ”dublă”.

Primul gol al partidei a venit în minutul 30 când Isco marca din pasa lui Ronaldo. Tot Isco trimitea mingea în plasă în minutul 70.

Madrid se impune şi ajunge la a doua victorie consecutivă în La Liga.

În etapa viitoare, Real o va întâlni pe Getafe, în timp ce Espanyol va juca împotriva celor de la Levante.

FINAL

Min. 70 GOOOL Real Madrid! Isco face ”dubla”. De această dată mijlocaşul lui Real Madrid a marcat din pasa lui Marco Asensio.