VIDEO | Real Madrid s-a încurcat din nou în La Liga. Levante i-a egalat pe "galactici" în ultimele minute

Deşi i-a avut în teren încă din primul minut pe Ronaldo, Benzema şi Bale, Real Madrid n-a putut să câştige în deplasarea de la Levante. Gazdele au fost conduse de două ori, însă de fiecare dată au egalat, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Real Madrid nu a reuşit să câştige la Valencia, pe terenul lui Levante. Cu tridentul BBC pe teren, echipa lui Zidane a deschis scorul repede prin Sergio Ramos, aflat la primul gol în acest sezon. Contrar cursului jocului, Levante a egalat înainte de pauză prin ghanezul Boateng.

Partea secundă a respectat reperele primei părţi. Realul a dominat şi a făcut 2-1 cu zece minute înainte de final prin reuşita lui Isco. Madrilenii nu au luat însă cele trei puncte. Italianul Pazzini, aflat la primul meci pentru Levante, a egalat în ultimul minut, iar echipa din Valencia a încurcat-o din nou pe Real Madrid, aşa cum a făcut şi în septembrie.

Levante - Real Madrid 2-2