VIDEO | "Remondata" de vis la primul meci cu spectatori din România în 2021. Unirea Slobozia a câştigat barajul cu Recea pentru menţinerea în Liga a II-a

Liga 2

Unirea Slobozia a întors rezultatul din meciul tur al barajului disputat împotriva celor de la Comuna Recea şi a rămas în Liga a II-a.

Unirea Slobozia a pierdut meciul tur de la Recea, scor 0-2, iar la partida disputată pe propriul teren a fost chiar 0-0 la pauză. Însă echipa lui Adrian Mihalcea a avut parte de o repriză secundă perfectă şi a marcat de trei ori, ultimul fiind reuşit de Ciobanu, în minutul 90+3.

Astfel, Unirea Slobozia a rămas în Liga a II-a, în timp ce Comuna Recea a retrogradat în eşalonul al treilea. Meciul de baraj disputat la Slobozia a fost primul cu spectatori din acest an, la partidă asistând aproximativ 500 de fani ai Unirii.

Afla mai multe despre: slobozia