VIDEO | Revenire de senzaţie pentru Nainggolan în fotbalul italian. Belgianul a marcat un gol de excepţie şi a pasat decisiv

Radja Nainggolan şi-a făcut simţită din plin revenirea, în fotbalul din Italia

Belgianul a jucat 40 de minute, în înfrângerea suferită de echipa sa, SPAL, contra lui Bari, scor 3-4. Nainggolan a intrat în minutul 51, la scorul de 0-2, şia a pasat superb pentru Mancini. care a redus din diferenţă. Cu 10 minute înainte de final, Nainggolan a marcat golul de 2-4, cu un şut superb.

VIDEO cu golul şi pasa lui Nainggolan

Belgianul, în vârstă de 34 de ani, este antrenat la echipa din Ferrara de Daniele De Rossi, jucător ce a cucerit în 2006 titlul mondial, alături de Italia. Cei doi au fost colegi şi la AS Roma, în perioada 2014-2018. În tricoul ”Capitolinilor”, Nainggolan a bifat 155 de meciuri şi a marcat 28 de goluri.

Belgianul a mai jucat pentru Piacenza, Cagliari, Internazionale şi Antwerp. Nainggolan este cotat de Transfermarkt la 1.000.000 de euro.

Afla mai multe despre: spalnainggolan