VIDEO | Rezultate din play-off-ul Champions League: Bodo Glimt - Dinamo Zagreb 1-0, Rangers - PSV 2-2, Copenhaga - Trabzonspor 2-1

Marţi a avut loc primele 3 meciuri turul play-off-ului din UEFA Champions League.

Echipa lui Ianis Hagi, Rangers, a remizat cu PSV în turul playoff-ului Champions League. Ivorianul Sangare i-a adus în avantaj pe olandezi, iar la faza următoare Colak a egalat. Portarul venit de la Nice, Benitez, a gafat incredibil la golul doi al scoţienilor. Reuşita lui Odispo a stabilit scorul final: Rangers - PSV 2 la 2.

Copenhaga a început perfect ambele reprize cu Trabzonspor şi a fost suficient pentru victorie. Campioana Danemarcei s-a instalat repede la conducere, prin golul lui Viktor Claesson.

După pauză, a venit rândul lui Lerager să marcheze. Turcii s-au trezit pe final. Mai întâi, Djaniny i-a dat emoţii lui Ryan. Bakasetas a reuşit golul de onoare, dar a fost prea târziu. S-a terminat 2 la 1, iar Copenhaga porneşte cu avantaj minim în returul din Turcia, de miercurea viitoare.

Norvegienii de la Bodo/Glimt au câştigat la limită primul duel cu Dinamo Zagreb. Singurul gol al meciului a fost marcat de Pellegrino. Putea să fie 2 la 0, după doar câteva minute. Lars Salvesen a nimerit doar bara. Croaţii au ratat pe final şi îşi joacă acasă ultima şansă de a intra în grupele Ligii Campionilor.

Afla mai multe despre: champions league-bodo glimt-dinamo zagreb-rangers - psv-copenhaga - trabzonspor