VIDEO Rezumate 2 Bundesliga. Hamburg s-a chinuit cu Dresda, Sandhausen a încurcat liderul din Zweite

Sandhausen a încurcat liderul din Zweite Bundesliga şi a devenit echipa cu cel mai bun punctaj de la reluarea campionatului, cu 11 puncte obţinute în cinci partide. Totuşi, Arminia a fost foarte aproape să plece cu toate punctele. Voglsammer a înscris la ultima fază, dar reuşita sa a fost anulată pentru offside. Ar fi fost cel de-al şaptelea gol în opt meciuri pe care atacantul l-ar fi marcat împotriva lui Sandhausen.

Hamburg s-a chinuit la Dresda, pe terenul ultimei clasate din Zweite, dar a obtinut trei puncte mari in lupta pentru promovare. Harnik si Kittel au irosit ocazii bune in prima repriza. Hamburg a continuat sa atace in partea secunda, dar Pohjanpalo a nimerit bara. Atacantul imprumutat de la Leverkusen n-a mai iertat in minutul 84.  Finlandezul a marcat al saselea gol in tot atatea meciuri de la reluarea campionatului. Hamburg s-a impus cu 1-0 si, cel putin pana la meciul lui Stuttgart, a urcat pe locul doi, promovabil direct.

Afla mai multe despre: sandhausendresda