VIDEO | Rezumate La Liga: Barcelona s-a specializat în victorii cu 1-0. Sevilla a avut parte de cea mai bună repriză a sezonului

VIDEO  | Rezumate La Liga: Barcelona s-a specializat în victorii cu 1-0. Sevilla a avut parte de cea mai bună repriză a sezonului

La Liga

Sâmbătă au avut loc alte 4 meciuri din Spania.

Barcelona s-a specializat în victorii cu 1-0. A obţinut-o pe a 3-a la rând. Barca a bătut greu în derbiul Catalaniei cu Girona. Pedri a fost eroul - a marcat a două etapă la rând golul victoriei la meciul 100 în tricoul catalanilor. Barca a avut şi noroc - pe final, Girona a ratat incredibil.

Sevilla a avut parte de cea mai bună repriză a sezonului. Cu ultima clasată, Elche, andaluzii au dat 3 goluri până la pauză şi au reuşit cea mai mare victorie chiar în ultima etapă a turului.

En Nesyri şi Marcos Acuna au fost eroii Sevillei. Marocanul a reuşit o dublă şi a devenit cel mai bun marcator din La Liga în 2023, cu 6 goluri. Campionul mondial a dat şi el gol, plus un assist. Sevilla - Elche s-a terminat 3-0. Elche a ajuns la jumătatea campionatului fără victorie.

Afla mai multe despre: la liga-barcelona-sevilla