VIDEO | Rezumate Serie A: AC Milan, doar egal cu AS Roma, după ce a condus cu 2-0. Napoli a bifat prima victorie în 2023

Serie A

Marţi au avut loc alte 5 meciuri din Serie A.

AC Milan a pierdut două puncte în prelungiri cu Roma. Milanezii au avut 2 la 0. Au marcat un gol pe repriză. Kalulu a înscris primul. După pauză, Pobega a făcut 2 la 0. Ibanez i-a dat gol lui Tătăruşanu pe final de meci. Portarul român a mai luat un gol: Abraham a scos un punct pentru Roma.

Napoli şi-a revenit după eşecul cu Inter şi a bifat prima victorie în 2023. Politano a ratat un penalty în startul meciului cu Sampdoria.

Primul gol a fost marcat de Osimhen. Napoli a punctat o dată şi în repriza secundă. Elmas a înscris de la 11 metri.

Început de an perfect pentru Răzvan Marin. Internaţionalul român a înscris un gol superb şi foarte important pentru Empoli, în meciul de pe terenul lui Lazio.

Erau prelungirile meciului, iar Marin a înscris cu o execuţie spectaculoasă. E primul gol marcat de Răzvan Marin pentru Empoli, echipă la care s-a transferat în vară. Lazio a condus cu 2-0, după autogolul rapid al lui Caputo şi golul lui Zaccagni.

Caputo şi-a luat revanşa şi a marcat şi în poarta corectă. Torino s-a abonat la egaluri în 2023. După aceeaşi reţetă ca şi etapa trecută: a condus cu 1-0, după reuşita lui Sanabria.

Salernitana a egalat în startul părţii secunde. Vilenha a marcat pe contraatac. Rodriguez a fost cel mai aproape de golul victoriei pentru Torino: a dat bară cu cinci minute înainte de final.

Afla mai multe despre: serie a-ac milan-napoli