VIDEO | Rezumate Serie A: Juventus, doar remiză cu Atalanta după ce echipa din Torino a fost depunctată. Roma a lui Mourinho a câştigat cu Spezia

Serie A

Juventus a făcut doar egal după ce a fost depunctată în Seria A. Roma lui Jose Mourinho a reuşit să se impună în campionat şi are un parcurs bun în 2023.

Lăsată fără 15 puncte, Juventus a uitat să câştige şi are şi apărarea vraişte. A fost rândul Atalantei să o chinuie. În minutul 5 era deja 1-0 pentru bergamasci la Torino cu golul lui Lookman.

La jumătatea primei reprize, Di Maria şi VAR-ul l-au atenţionat pe central, iar acesta a dat penalty. Campionul mondial a egalat. La pauză, a fost chiar 2-1 pentru Juve - Milik a înscris cu o execuţie spectaculoasă.

Atalanta a avut o reacţie de echipă mare, iar la 40 de secunde după reluare, Maehle a egalat. 7 minute mai tarziu, chiar a preluat conducerea cu dubla lui Lookman.

Di Maria l-a copiat repede pe nigerian, a dat şi el al doilea gol câteva minute mai târzui. S-a terminat 3-3. Juventus a încasat în ultimele 2 meciuri mai multe goluri decât în primele 17 etape.

Roma lui Mourinho merge ceas în 2023! A câştigat şi cu Spezia şi e neînvinsă în noul an. Are patru victorii fără gol primit şi o remiză la doi.

A fost un gol pe repriză pentru Roma. El Shaarawy şi Abraham au marcat golurile de la Spezia. Pentru trupa lui Mourinho urmează duelul cu liderul Napoli.

Afla mai multe despre: seria a-juventus-roma