VIDEO | Rezumate Serie A. Napoli îşi continuă marşul autoritar spre titlu. Răzvan Marin, integralist la Empoli

Serie A

Napoli se apropie cu paşi repezi spre mult aşteptatul titlu din Serie A, după o victorie pe un teren unde a avut mari probleme în sezonul trecut, la Empoli, echipă la care este legitimat şi Răzvan Marin.

Empoli - Napoli 0-2

Napoli este cu trei puncte mai aproape de titlul în Serie A.

Liderul autoritar a rezolvat repede meciul din deplasare cu Empoli, pe stadionul pe care anul trecut pierdea şi ieşea din lupta pentru campionat.

Ismaili şi-a dat autogol la puţin peste un sfert de oră de la startul partidei. Osimhen nu avea cum să lipsească de pe lista marcatorilor.

O execuţie simplă i-a adus reuşita 19 în 20 de meciuri jucate în campionat. Nigerianul este lider autoritar în clasamentul golgheterilor.

Mario Rui a luat roşu direct în repriza a doua, dar Napoli a obţinut a şasea victorie a sezonului cu 2-0 şi a mărit avansul la 18 puncte.

Răzvan Marin a fost integralist la gazde, bifând al 23-lea meci stagional în Serie A, în actualul sezon.

A oferit două goluri foarte spectaculoase şi două pase decisive în această perioadă.

Empoli este a 12-a în Serie A, cu 28 de puncte şi fără victorie în ultimele cinci etape.