VIDEO | Rezumatele din Serie A. Napoli a remizat cu Roma, iar şansele napoletanilor la titlu au scăzut semnificativ. Cu Mihăilă rezervă, Atalanta a fost învinsă de Verona, scor 2-1

Serie A

Luni au avut loc alte două meciuri din etapa cu numărul 33 din Serie A.

Şansele la titlu ale lui Napoli s-au diminuat semnificativ, după ce a scos doar o remiză acasă, contra Romei. Echipa lui Spaletti a început excelent partida. Lozano a obţinut o lovitură de la 11 metri, iar Insigne a deschis scorul, cu al nouălea său gol din acest sezon. Romanii au scos un punct în prelungiri. El Sharawy a înscris, iar Napoli a rămas la patru puncte în spatele lui Milan şi la două sub Inter.

Atalanta este în cădere liberă. Pentru prima dată în mandatul lui Gasperini, bergamascii au pierdut trei meciuri la rând în Serie A. În această rundă, Verona a câştigat împotriva Atalantei. Ceccherini a marcat în prelungirile primei reprize. Koopmeiners şi-a introdus mingea în propria poartă la zece minute după pauză. Golul de onoare a fost înscris de Scalvini. Puştiul de 18 ani a marcat în premieră în Serie A, iar Atalanta - Verona s-a încheiat 1 la 2.

Afla mai multe despre: napoli-roma-atalanta