VIDEO | Rezumatele zilei din Bundesliga! Bayern Munchen a pierdut cu Leverkusen şi primul loc în clasament. Union Berlin - Frankfurt 2-0

Bundesliga

Rezumatele zilei din Bundesliga.

Union Berlin - Frankfurt 2-0

Union Berlin şi-a revenit: a obţinut prima victorie în Bundesliga, după patru etape de secetă. A fost 2-0 cu Frankfurt. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă. Căpitanul Khedira a deschis scorul. E primul lui gol pentru Union Berlin într-un meci oficial. Behrens a închis tabela.

Leverkusen - Bayern Munchen 2-1

Bayern a pierdut fotoliul de lider în Bundesliga. A fost învinsă de Leverkusen, iar Dortmund şi-a asigurat prima poziţie. La pauză, Bayern era în avantaj, datorită golului marcat de Kimmich. În repriza a doua, Leverkusen a primit două penalty-uri. Palacios le-a transformat pe amândouă, iar Bayern a plecat învinsă de pe BayArena. După pauza echipelor naţionale, Bayern are meci direct pentru primul loc cu Dortmund.

Mainz - Freiburg 1-1

Afla mai multe despre: bayern munchenrezultate bundesliga