VIDEO | România defilează la Europeanul de Minifotbal! Tricolorii s-au calificat în semifinale, după victoria clară cu Bosnia

Echipa naţională de minifotbal a României a învins joi, la Sarajevo, scor 4-1, naţionala Bosniei, în sferturile Campionatului European de minifotbal 2024, şi s-a calificat în semifinale.

România a controlat partida şi s-a impus cu 4-0. Viorel Şaim a deschis scorul în minutul 6, apoi Mariu Balogh a transformat o lovitură de la 7 metri, în minutul 10. Şaim a înscris pentru 3-0, în minutul 24, iar un minut mai târziu bosniacul Dedic a fost eliminat.

Ultimul gol al tricolorilor a fost înscris de Raul Dimitrovici, în minutul 26, iar Ibricic a marcat din penalti stabilind scorul final în minutul 49.

Învingătoare cu 4-1, România s-a calificat în semifinale, unde va înfrunta Kazahstan.

Afla mai multe despre: minifotbal