VIDEO | Sassuolo, aproape de o remiză cu Juventus. Kean a dat lovitura în ultimele minute şi a adus victoria torinezilor. Chiricheş a fost integralist

Serie A

Cu Vlad Chiricheş integralist, Sassuolo a ţinut-o în şah pe Juventus, până spre finalul meciului, însă torinezii au dat lovitura în ultimele minute.

Frattesi a fost primul care putea deschide scorul. Nici Berardi nu a marcat, pentru că Szczesny a fost atent. Prima ocazie a lui Juventus a venit târziu. Dybala a fost blocat. Szczesny şi-a salvat echipa şi în faţa lui Scamacca.

Eforturile gazdelor au fost răsplătite pe final de repriză. Raspadori a dus-o pe Sassuolo în avantaj. S-a intrat însă la egalitate la pauză. Dybala a marcat pentru 1-1.

La reluare, Morata a fost aproape de gol, dar a venit rândul lui Consigli să iasă în evidenţă. La poarta cealaltă, Frattesi a fost periculos. Moise Kean a ratat o ocazie mare de a înscrie, dar nu l-a învins pe Consigli.

Tânărul atacant al lui Juventus a marcat până la urmă şi i-a adus victoria lui Juventus în minutul 88, iar torinezii s-au apropiat la un singur punct de locul al treilea ocupat de Napoli.

Afla mai multe despre: juventus