VIDEO | Sassuolo, cu Chiricheş pe teren, a fost egalată de la 2-0 de Fiorentina! Vlahovic a egalat performanţa lui Ronaldo de anul trecut. Drăguşin a jucat la Sampdoria

Serie A

Rezumatele zilei din Serie A.

Fiorentina - Sassuolo 2-2

Cu Chiricheş titular, Sassuolo a condus-o cu 2-0 pe Fiorentina, dar a plecat cu un singur punct de pe Artemio Franchi. Scamaca  şi Fratesi au înscris în prima repriză într-un interval de 5 minute. Pentru Fiorentina, Vlahovic a marcat golul lui cu numărul 33 din acest an şi a egalat performanţa lui Ronaldo de anul trecut. Nimeni din ultimii 60 de ani nu a mai înscris 33 de goluri într-un an calendaristic. Torreira a înscris pentru 2-2,  care a fost şi scorul final.  Fiorentina a rămas în spate la şase puncte de podium.

Spezia - Empoli 1-1

Spezia - Empoli a fost meciul autogolurilor. Marchizza a înscris în proprie poartă şi a adus-o pe echipa vizitatoare în avantaj. 20 de minute mai târziu, Nikolaou l-a imitat, iar cele două echipe şi-au împărţit punctele.

Sampdoria - Venezia 1-1

Sampdoria a deschis scorul contra Veneziei după numai 38 de secunde. Gabbiadini a marcat pentru prima dată în carieră în patru etape la rând. Cu Vlad Drăguşin pe teren în ultima jumătate de oră, genovezii au primit gol în minutul 87. Thomas Herny a marcat superb, iar partida s-a încheiat 1 la 1

Torino - Verona 1-0

Partida dintre Torino şi Venezia s-a decis în două minute. Magnani a fost eliminat cu roşu direct cu ajutorul sistemului VAR. Imediat, singurul italian din unsprezecele de start al taurilor, a înscris unicul gol al partidei. Ceccherini a ratat o şansă uriaşă în prelungiri - Milinkovic Savic s-a opus excelent, iar Torino a bifat al patrulea meci fără eşec în Serie A.

Afla mai multe despre: serie a