VIDEO | Scene incredibile după fluierul final la Petrolul - FCSB! Billel Omrani a fost lovit de o petardă. Fotbalistul lui Dică a căzut la pământ

Echipa FCSB a învins duminică, în deplasare, formaţia Petrolul Ploieşti, scor 2-0, într-un meci al etapei a 13-a din Superligă. Este prima victorie a echipei bucureştene în deplasare din acest sezon.

Meciul de pe stadionul Ilie Oană a fost întrerupt în minutul 13, pentru cinci minute, din cauza fumului provocat de petardele aruncate de fani. Dawa a deschis scorul în minutul 45+2 după o pasă în faţa porţii trimisă de Omrani. În minutul 47, FCSB a majorat scorul prin golul înscris de Florinel Coman, din pasa lui Cordea.

La finalul meciului, jucătorii ambelor echipe au mers la galerii. În momentul în care echipa lui Dică a ajuns lângă suporterii echipei bucureştene, o petardă a fost aruncată chiar în direcţia lui Omrani.

Fostul jucător de la CFR a căzut la pământ, iar staff-ul medical a fost obligat să intervină. Totuşi, este puţin probabil ca jucătorii de la FCSB să fie atacaţi de propriii fani, mai ales că Omrani a făcut un meci bun la Ploieşti.

Afla mai multe despre: fcsb-omrabi-petrolul