VIDEO | Se ştie primul sfert de finală din NBA. Ambele echipe s-au impus cu 4-0 în optimi. Aici ai rezumatele video

NBA

Milwaukee Bucks este a doua echipă calificată în sferturile de finală ale NBA. Echipa lui Giannis Antetokounmpo a eliminat-o Detroit Pistons în optimi, după ce s-a impus cu scorul general de 4-0.

Milwaukee va juca împotriva lui Detroit Pistons în sferturile de finală ale NBA. Adversara lui Bucks s-a calificat, după ce a învins-o pe Indiana Pacers tot cu 4-0. La fel ca la duelul din optimi, Milwaukee va fi favorită. Este echipa care s-a clasat pe primul loc în Conferinţa de Vest, în sezonul regulat. Meciul care a trimis-o pe Bucks în sferturi s-a încheiat 127-104. Giannis Antetokounmpo a fost jucătorul partidei. A marcat 41 de puncte, a dat trei pase decisive şi a făcut nouă recuperări.

Houston Rockets putea obţine şi ea ,tot aseară, calificarea în sferturi, dar a pierdut meciul patru contra lui Utah Jazz (107-91). Scorul general este 3-1 pentru Rockets. Aici ai rezumatele serii din NBA

Aici ai TOP 5  faze spectaculoase ale serii.

Afla mai multe despre: antetokounmpomilwaukeebucksnbadetroit