VIDEO | Sebastian Mailat este de neoprit. A ajuns la 14 reuşite în actualul sezon la Botoşani

FC Botoșani

UTA se duelează cu FC Botoşani, acum, în direct, la Orange Sport 1.

VIDEO | Mailat este de neoprit. A ajuns la 14 reuşite în actualul sezon la Botoşani

Mijlocaşul formaţiei FC Botoşani, Sebastian Mailat, este pe lista favoriţilor pentru titlul de golgheter din prima ligă a României. El are cel mai bun sezon al carierei şi a marcat deja de 13 ori în acest sezon în tricoul lui FC Botoşani, fiind golgheterul echipei.

Sebastian Mailat a reuşit o dublă, azi, în meciul cu UTA! A deschis scorul în minutul 12, cu un şut puternic, sub transversală! Iar după a reuşit golul de 2-0, în minutul 35.