VIDEO Sepsi - CS Mioveni 1-2. Prima victorie pentru formaţia lui Pelici în noul sezon al Ligii 1

CS Mioveni a câştigat primul meci din actuala stagiune a Ligii 1.

Formaţia lui Pelici a marcat înainte de pauză prin Dumitriu şi imediat după reluare prin Rusu. Sepsi a controlat aproape în totalitate partida, dar singurul gol al echipei lui Leo Grozavu a venit în minutul 91 de la Chunchukov.

Sepsi este pentru prima dată învinsă în actuala stagiune, în timp ce CS Mioveni câştigă primele puncte de la revenirea în Liga 1.

În etapa viitoare, CS Mioveni primeşte acasă vizita formaţiei campioane, CFR Cluj. Sepsi are o deplasare grea, la Ovidiu, pe terenul Farului, echipă fără gol primit în noul sezon competiţional.

live VIDEO Sepsi - CS Mioveni 1-2 (Chunchukov 91 / Dumitriu 37, Rusu 47)

Min 91. GOL Sepsi! Chunchukov marchează pentru formaţia gazdă

Min 79. Ocazie pentru gazde! Centrare din flancul stâng, dar Bojic trimite peste poartă.

Min 69. Ocazie Sepsi! Un nou reflex excelent al portarului Ducan

Min 60. Ocazie pentru Sepsi de a reveni în meci

Min 58. Şansă mare de gol pentru CS Mioveni! Dumitriu scapă singur cu Niczuly, dar portarul gazdelor intervine excelent

Min 56. Ocazie Sepsi! Vaşvari execută o lovitură liberă, dar mingea trece puţin peste poartă

Min 47. GOL CS Mioveni! Start excelent în repriza a doua pentru oaspeţi care marchează din nou prin Rusu, în chiar primul minut al reprizei secunde

Min 46. Începe repriza a doua

Pauză. CS Mioveni conduce cu 1-0

Min 37. GOL CS Mioveni! Contra atac finalizat de Dumitriu pentru echipa lui Pelici, după câteva erori în apărarea gazdelor. Este primul gol marcat de formaţia lui Alexandru Pelici în acest sezon

Min 27. Ocazie a formaţiei oaspete. Blănaru câştigă un duel cu Mitrea, dar şutul său nu are efectul scontat. Niczuly este la post.

Min 13. Ocazie pentru Sepsi! De această dată, Chunchukov este în prim planul acţiunii ofensive a gazdelor

Min 7. Ocazie imensă Sepsi! Achahbar nu reuşeşte să trimită mingea în poartă din 2 m. Şansă uriaşă de gol pentru echipa lui Grozavu

Min 4. Fază fixă la poarta gazdelor, mingea ajunge la Iacob, care trimite peste poartă

Min 1. A început partida dintre Sepsi şi CS Mioveni

Sepsi a fost eliminată din Conference League, iar acum se concentrează exclusiv pe Liga I. Înaintea acestui meci, Sepsi OSK ocupă locul 7, cu 4 puncte obţinute în primele două etape.

CS Mioveni a promovat în acest sezon în Liga I şi nu a obţinut, momentan, niciun punct.

EXCLUSIV Cum a trăit Sepsi eliminarea din Conference League. Roland Niczuly: „Conducerea şi Leo Grozavu au fost aproape de noi”

Afla mai multe despre: sepsics mioveniliga 1