VIDEO | Sepsi - Hermannstadt 2-1. Mihai Bălaşa a întors scorul şi a adus o nouă victorie importantă pentru Cristiano Bergodi

Sepsi Sf. Gheorghe

Meciul dintre Sepsi şi Hermannstadt s-a terminat 2-1, în etapa cu numărul 28 din Superligă.

VIDEO | Sepsi - Hermannstadt 2-1

Sepsi: Began - Bălaşa, D. Ciobotariu, Tamas, Dumitrescu - Aganovic, C. Matei, F. Junior - Safranko, Tudorie, Ştefănescu
Rezerve: Niczuly, Ipsas, Dimitrov, Ninaj, I. Gheorghe, Papa, Achahbar, Rondon, N. Kocsis

Hermannstadt: Letica - Antoche, Bejan, C. Ene - P. Medina, Sota, Limaj, Butean - P. Petrescu, D. Paraschiv, C. Popescu
Rezerve: Muţiu, I. Stoica, Alhassan, P. Iancu, Biceanu, S. Balaure, Oroian, C. Bărbuţ, M. Babic

Min 90: Final de meci. Victorie pentru Sepsi.

Min 88: GOOOOOOOOOOOOL Sepsi. Bălaşa a marcat, fără emoţii, din penalty.

Min 85: Aganovic este faultat în careu, iar arbitrul arată punctul cu var.

Min 77: GOOOOOOOOOOOOOOOL Hermannstadt. Babic a mrcat golul egalizator din penalty.

Min 76: Cartonaş roşu pentru Tamaş, care comite un henţ. Arbitrul partidei a acordat penalty pentru oaspeţi.

Min. 45 - Fluier final al primei reprize. Sepsi o conduce pe Hermannstadt graţie golului marcat de Aganovic, în minutul 27.

Min. 27 - GOOOOOOOOOL Sepsi! Aganovic a deschis scorul pentru gazde, după o greşeală uriaşă în defensiva oaspeţilor.

Min. 20 - Ocazie importantă pentru Hermannstadt. Butean este găsit în careu, însă nu trage la poartă şi preferă, în schimb, o altă centrare.

Min. 1 - Fluier de start al centralului Mladinovici.

Afla mai multe despre: sepsi