VIDEO | Sepsi, pas uriaş către play-off după o fază extrem de controversată. A fost penalty la Aganovic?

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi a marcat golul victoriei în meciul cu Hermannstadt în minutul 88, după un penalty transformat fără probleme de Bălaşa.

Sepsi a făcut un pas uriaş către calificarea în play-off. Echipa din Sf. Gheorghe s-a impus cu 2-1, printr-un gol marcat în minutul 88 de Bălaşa, din penalty.

Centralul Horia Mladinovici le-a acordat gazdelor o lovitură de la 11 metri în urma intrării lui Sota Mino asupra lui Aganovic. Deşi a fost o fază confuză, arbitrul n-a stat pe gânduri şi le-a acordat penalty celor de la Sepsi.

În urma acestui rezultat, Sepsi s-a distanţat la cinci puncte de principala urmăritoare şi, totodată, ocupanta locului 7, FC U Craiova 1948. Acum, pentru echipa din Sf. Gheorghe urmează trei meciuri extrem de dificile, cu Farul şi cu FCSB, în deplasare, şi cu CFR Cluj, acasă.

De partea cealaltă, oltenii mai au de jucat cu Chindia, cu FC Botoşani şi cu FC Hermannstadt.

Afla mai multe despre: sepsi