VIDEO | Sepsi - Petrolul. Rezultat de egalitate la Sf. Gheorghe, gazdele, ocazii mari în repriza secundă

Sepsi Sfântu Gheorghe primeşte vizita formaţiei Petrolul Ploieşti, azi, de la ora 16:45, în etapa cu numărul 15 din Superligă.

VIDEO Sepsi - Petrolul, 0-0.

Echipele de start:

• Sepsi: Niczuly – Oroian, Bălaşa, Ninaj, F. Ştefan –  Alimi, Kecskes – I. Gheorghe, Aganovic, M. Ştefănescu – P. Şafranko.
  • Rezerve: D. Moldovan, Ciobotariu, Damaşcan, Debeljuh, Kallaku, C. Matei, Renţa, Rondon, Varga.
  • Petrolul Ploieşti: Zima – D. Radu, Papp, Meijers, Huja – Jefferson, Diomande, Dumitriu – Musi, Grozav, Jair.
  • Rezerve: Eşanu, Abuashvili, Garutti, Omrani, Pedro, Răducan, Rădulescu, Roman, Seto.

Min 90+4: Final de meci!

Min. 90+2: Huja trimite peste poartă, emoţii mari în careul covăsnenilor, scorul rămâne 0-0.

Min. 90+1: Omrani centrează iar mingea sfârşeşte peste poartă, portarul Niczuly este pus în dificultate.

Min 82: Aganovic, ratare imensă din şase metri! Lovitura sa de cap ratează spaţiul porţii.

Min. 76: Şutul lui Varga, de la distanţă este deviat de un fundaş al Petrolului iar mingea trece pe lângă poartă, în corner.

Min. 64: Aganovic trece milimetric pe lângă balonul venit din centrarea lui Ştefănescu, mingea iese în aut de poartă.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză!

Min. 45+1: Petrolul încheie repriza în forţă, cu o ocazie mare. Alimi îşi pune propria echipă în pericol cu o deviere a centrării brazilianului Jair.

Min. 36: Alexandru Musi driblează inteligent şi ajunge într-o poziţie bună de şut, execuţia sa depăşeşte spaţiul porţii.

Min. 13: Aganovic ratează deschiderea scorului după o ratare imensă din interiorul careului, după o pasă venită din lateral, scorul rămâne 0-0.

Min. 9: Oroian prinde un şut cu interiorul din afara careului dar Zima respinge, scorul rămâne 0-0.

Min. 9: Ştefănescu nimereşte cadrul porţii de la distanţă şi îl întinde pe Zima! Prima ocazie importantă a partidei de la Sf. Gheorghe.

Min. 4: Bălaşa prinde poarta din lateral, cu o centrare periculoasă, mingea se scurge în braţele portarului oaspeţilor, Lukas Zima.

Min. 1: A început meciul!

Sepsi OSK va primi vizita celor de la Petrolul Ploieşti sâmbătă după-amiază, de la ora 16:45, pe stadionul din Sfântu Gheorghe.

Sepsi şi Petrolul sunt despărţite de doar două puncte înainte de acest meci. Gazdele sunt pe locul 10 în clasamentul formei, cu 6 puncte obţinute în ultimele 5 runde. În timp ce, Petrolul este pe locul 8 în clasamentul formei, cu 7 puncte adunate în ultimele 5 jocuri de campionat.

În runda precedentă din SuperLiga, Sepsi s-a impus la Voluntari, scor 2-0, în timp ce Petrolul a remizat cu FCSB, scor 2-2.

Afla mai multe despre: sepsipetrolulplay off