VIDEO | SHOW total făcut de Manchester United. "Diavolii" s-au distrat cu cea mai tânără echipă din istoria Premier League

Manchester United

Manchester United a umilit-o pe Chelsea, s-a impus cu 4-1 şi a urcat pe podium în Premier League.

Manchester United nu a avut milă de Chelsea. Primul gol a venit doar numai şase minute. Casemiro a marcat pentru a şaptea oară în tricoul "diavolilor".

Martial a dublat avantajul în prelungirile primei reprize, servit excelent de Sancho. Trupa lui Ten Hag a continuat recitalul după pauză. Bruno Fernandes a înscris din penalty.

Rashford a bifat a 30-a sa reuşită din acest sezon, în toate competiţiile. Joao Felix le-a mai alinat suferinţa londonezilor, iar partida s-a încheiat cu scorul de 4-1. United a urcat pe podium, iar Chelsea a rămas pe 12.