VIDEO | Simona Halep reuşeşte o victorie categorică în primul meci de la Madrid. A pierdut doar un game!

Tenis

Simona Halep, locul 1 WTA, a reuşit să câştige fără probleme primul tur de la Madrid, acolo unde deţine trofeul. Sportiva noastră a trecut de Ekaterina Makarova în două seturi: 6-1, 6-0. Meciul a durat doar 52 de minute.

Ora 14:49 Halep câştigă fără niciun fel de problemă şi setul secund (6-0) şi avansează în turul următor, acolo unde va întâlni câştigătoare dintre Alison Van Uytvanck şi Elise Mertens.

Ora 14:33. Simona continuă evoluţia excelentă din primul set şi în al doilea: 2-0!

Ora 14:22. Halep câştigă primul set în 22 de minute: 6-1

Ora 14:15. Simona conduce cu 4-1 în primul set

Ora 14:06 Sportiva noastră are un debut ecelent, câştigând primele două gheme ale partidei cu Makarova

Ora 14:02. Simona Halep va servi prima.

Meciul lui Halep cu Makarova este al doilea de pe terenul Manolo Santana, după întâlnirea dintre Daria Gavrilova şi Caroline Wozniacki, programată de la ora 12.00.

Halep şi Makarova s-au întâlnit de şase ori, iar românca s-a impus de patru ori, ultima dată în turul I, la Doha, cu 6-3, 6-0.

LIVE Simona Halep - Ekaterina Makarova, primul tur, WTA Madrid

Tot duminică, în al treilea meci de pe arena Arantxa Sanchez, Mihaela Buzărnescu, locul 37 WTA, va da piept în turul I cu rusoaica Maria Şarapova, locul 53 WTA.

În prima întâlnire de pe terenul 6, Sorana Cîrstea, locul 35 WTA, va evolua cu sportiva cehă Katerina Siniakova, locul 51 WTA.

În al doilea tur al calificărilor pe tabloul masculin, Marius Copil, locul 86 ATP, va evolua cu învingătorul meciului dintre spaniolul Jaume Munar, beneficiar al unui wild card, şi Denis Istonim, din Uzbekistan, locul 89 mondial, în al doilea meci de pe terenul 4.

Afla mai multe despre: simona halepteniswtamadrid