VIDEO | Spectacol total reuşit de Hermannstadt. Sibienii au umilit-o pe Dunărea Călăraşi şi s-au impus cu 6-0

Liga 2

FC Hermannstadt a câştigat la scor partida cu Dunărea Călăraşi. Calificaţi deja în play-off, sibienii au început meciul în forţă şi au deschis scorul prin Biceanu, care a trimis mingea în poartă cu călcâiul.

Hermannstadt a intrat la cabine cu avantaj de două goluri, după reuşita lui Paraschiv. Atacul la poarta oaspeţilor a continuat şi în partea secundă. Petrescu a dus scorul la 3-0.

Măldărăşanu l-a aruncat în luptă şi pe golgheterul Buhăcianu, care a marcat la doar 8 minute de la intrarea în teren. După alte două minute, atacantul de 28 de ani a reuşit "dubla".

Scorul final, 6-0 pentru Hermannstadt, a fost stabilit de Alhassan, după o fază în care s-a distrat cu apărarea adversă.

Hermannstadt - Dunărea Călăraşi 6-0

Au marcat: Biceanu '13, Paraschiv '24, Petrescu '55, Buhăcianu '68, '70, Alhassan '78

Min. 55 - GOOOOOOOOL Hermannstadt! Petrescu a marcat şi el pentru 3-0

Min. 24 - GOOOOOOOOL Hermannstadt! Paraschiv dublează avantajul gazdelor

Min. 13 - GOOOOOOOOL Hermannstadt! Biceanu a deschis scorul cu o execuţie superbă cu călcâiul

Afla mai multe despre: hermannstadt