VIDEO | Stanciu, idol în China! Mijlocaşul a marcat şi a pasat decisiv în derby-ul oraşului Wuhan

Stranieri

Stanciu a reuşit o nouă prestaţie de gală în China.

De data aceasta, Stanciu a făcut spectacol în derby-ul cu Wuhan FC, scor 5-0. Românul s-a evidenţiat pentru prima dată în meci în minutul 32, după ce a oferit o pasă de gol pentru coechpierul său Ademilson. În repriza a doua, Stanciu a strălucit în continuare şi a marcat în minutul 52.

Wuhan Three Towns s-a impus cu 5-0, iar echipa lui Stanciu este pe primul loc în campionat. Clubul internaţionalului român a acumulat 25 de puncte, după ce în primele 9 etape a reuşit 8 victorii şi un singur egal.

Nicolae Stanciu a fost transferat în China de la Slavia Praga, în martie, în schimbul a patru milioane de euro, iar dacă Wuhan Three Towns va câştiga titlul, cehii vor mai încasa 500.000 de euro.