VIDEO | Stanciu şi Chipciu, la pământ! Anderlecht a fost spulberată acasă de Celtic!galerie foto

Alexandru Chipciu a început titular meciul cu Celtic, de la Bruxelles. Nu prea a avut un meci uşor, întrucât Celtic a jucat peste aşteptări şi s-a impus cu 3-0! Celălalt român, Nicuşor Stanciu, a intrat în minutul 57 al meciului, în locul lui Deschacht.

Griffiths a deschis scorul în minutul 38, după o pasă a lui Tierney. Imediat după startul reprizei secunde, Kara şi-a înscris în proprie poartă, iar Celtic s-a dus la 2-0. Scorul final a fost stabilit în minutul 90+4, de către Sinclair.

După această înfrângere, Anderlecht rămâne fără punct şi s-a ”înfipt” bine pe ultima poziţie a clasamentului. Celtic a făcut trei puncte şi e în pole-position pentru locul de Liga Europa. În cealaltă partidă a grupei, PSG a invins-o la scor de forfait pe Bayern Munchen.

Afla mai multe despre: stanciuchipciuanderlechtliga campionilorceltic