VIDEO Start nebun de sezon! Man şi Mihăilă au dat gol în primul meci din Serie B

Parma se duelează cu Bari în primul meci din Serie B.

Start nebun de sezon! Man şi Mihăilă au dat gol în primul meci din Serie B

Parma şi-a început noul sezon de Serie B pe teren propriu, împotriva echipei Bari. Scorul la pauză este 2-2.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 3 al partidei din pasa lui Vazques. Nici Mihăilă nu s-a lăsat mai prejos şi a marcat chiar înainte de pauză, în minutul 45+1, din lovitură liberă.

Bari a revenit în eşalonul secund şi a reuşit să îi ţină piept Parmei prin golurile marcat de Antenucci şi Folorunsho.

Valentin Mihăilă, extrema stângă de la Parma, îşi continuă forma bună. Internaţionalul român a marcat şi runda trecut în meciul cu Salernitana, scor 2-0, în Cupa Italiei.

Afla mai multe despre: mihăilămanparma