VIDEO | Şumudică vs. Rădoi, spectacol total. Mitriţă a marcat superb în duelul românilor din Arabia Saudită

Internaţionalul român Alexandru Mitriţă a marcat un gol pentru Al-Raed, echipa antrenată de Marius Şumudică, miercuri seara, în meciul terminat la egalitate cu Al-Tai, formaţie pregătită de Mirel Rădoi, 2-2, în deplasare, în etapa a 22-a din campionatul Arabiei Saudite.

Mitriţă a deschis scorul în minutul 8, apoi Al-Tai a punctat de două ori prin congolezul Guy Mbenza (24, 32). Marocanul Mohammed Fouzair (28) înscris şi el pentru echipa lui Şumudică.

Mijlocaşul ofensiv român a ajuns la 5 goluri marcate în 20 de partide în acest sezon.

Portarul Silviu Lung jr a fost integralist la Al-Raed, iar mijlocaşul croat Damjan Djokovic (ex-CFR Cluj) a jucat din minutul 79 la oaspeţi.

Damac FC, echipă antrenată de Cosmin Contra, ocupă locul 7, cu 28 de puncte, Al-Tai se află pe 8, cu 27 puncte, iar Al-Raed este pe 9, cu 26 puncte.

Afla mai multe despre: sumudicaradoi