VIDEO | Super execuţie în CFR-Voluntari! Claudiu Petrila a trimis mingea în poartă perfect din lovitură liberă

CFR Cluj

Meciul dintre CFR şi Voluntari a început la ora 19:15, în direct, pe OrangeSport 1. Partida va putea fi urmărită, în format video-text, pe orangesport.ro

CFR a început bine meciul şi a ratat mai multe ocazii în debutul primei reprize. FC Voluntari a fost şi ea periculoasă şi a trimis un şut către poarta ardelenilor prin Nemec. Dan Petrescu l-a pierdut pe Manea în minutul 7, după ce a suferit o ciocnire violentă.

În minutul 32, CFR a reuşit să deschidă scorul. Ardelenii au beneficiat de o lovitură liberă de la 21 de metri. Claudiu Petrila a trimis mingea perfect în poartă cu efect, iar portarul lui FC Voluntari nu a avut nicio şansă.

CFR Cluj şi FC Voluntari s-au întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă. Echipa lui Dan Petrescu a reuşit să se impună de 14 ori, FC Voluntari a câştigat doar de două ori, iar alte două meciuri s-au terminat la egalitate.

Afla mai multe despre: cfr-petrila-voluntari