VIDEO | Surpriză uriaşă în Superligă. CFR ratează dramatic victoria în prelungiri

CFR Cluj a remizat pe terenul lui FC Botoşani, scor 1-1. Dragu a egalat în primul minut de prelungire pentru moldoveni, iar CFR rămâne la trei puncte în spatele liderului, Farul.

VIDEO | FC Botoşani - CFR Cluj 1-1 (Cvek 28/ Dragu 90+1)

Echipele de start:

FC Botoşani: 1. Ed. Pap - 19. Patache, 44. R. Sadiku, 32. Şeroni, 30. Ţigănaşu - 99. Zabou, 6. Dican, 4. Ivanov - 17. S. Camara, 20. M. Roman II, 26. Mailat
Rezerve: 82. Ureche, 2. Sno, 12. M'Dahoma, 77. Dragu, 18. Perianu, 10. Târcoveanu, 93. Pinson, 11. M. Roman, 7. Petkovski

CFR Cluj: 1. Scuffet -  4. Cr. Manea, 33. Kolinger, 3. A. Burcă, 45. Camora - 40. Cvek, 21. Boateng, 10. C. Deac - 8. Roger, 32. Janga, 30. Bârligea
Rezerve: 90. R. Sava - 44. Yuri, 6. Billong, 28. Hoban, 37. Bordeianu, 11. Petrila, 20. Mistrati, 15. Yeboah, 9. Malele

Min 90+5. Meciul s-a terminat, scor 1-1.

Min 90+1.GOOOL FC Botoşani. Andrei Dragu egalează în primul minut de prelungire.

Min 87. Ocazie pentru CFR. Malele şutează slab din poziţie ideală, după o fază superbă a lui Bîrligea.

Min 75. Ocazie mare pentru FC Botoşani. Zabou reia puţin pe lângă poartă, o centrarea venită de pe partea stângă.

Min 46. A început repriza secundă.

Min 45+3. Prima repriză s-a încheiat. Oaspeţii conduc cu 1-0.

Min 28. GOOOL CFR. Cvek reia în plasă centrarea lui Manea.

Min 25. Ocazie mare pentru CFR. Eduard Pap respinge peste poartă, şutul din interiorul careului al lui Janga.

Min 15. Cvek reia cu capul în bară, aruncarea de la marginea a lui Manea.

Min 14. Ocazie mare pentru CFR. Bîrligea îl face mare pe Papp, din interiorul careului.