VIDEO | Thriller la Paris. Şapte goluri, răsturnări de scor şi o execuţie superbă a lui Messi în minutul 90+5. PSG, victorie cu mari emoţii cu Lille

PSG

Paris Saint-Germain a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, pe Lille, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Franţei.

PSG a fost egalată după ce a condus cu 2-0, iar Lille a preluat chiar conducerea cu 3-2. Messi a adus victoria campioanei Franţei cu o execuţie superbă din lovitură liberă, în minutul 90+5.

Au marcat: Mbappe ’12, ’87, Neymar ’17, Messi ‘90+5 / Diakite ’24, David ’58 (penalty), Bamba ‘69.

PSG este lider în clasament, cu 57 de puncte. Lille este pe 5, cu 41 de puncte.