VIDEO | Tottenham - Manchester United 2-2. Doar o repriză bună pentru londonezi, la debutul noului interimar. ”Diavolii” au pierdut un avantaj de două goluri

Premier League

A fost meci mare în vârful clasamentului din Premier League. Manchester United a condus cu 2-0 la pauză pe Tottenham, dar a plecat cu un singur punct de la Londra.

VIDEO | Tottenham - Manchester United 2-2. Conduşi la pauză de încă un United, londonezii au revenit în repriza secundă

Tottenham a încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu Manchester United, într-un meci contând pentru etapa a 33-a din Premier League.

Manchester United a dominat prima parte a meciului, în care a şi marcat de două ori.

Jadon Sancho a deschis scorul încă din minutul 7, iar Marcus Rashford l-a majorat în minutul 44.

Tottenham a revenit în meci în repriza secundă, pe care dominat-o în totalitate.

Pedro Porro a redus din diferenţă în minutul 56, pentru ca, în minutul 79, Kane să recupereze un balon, să pătrundă şi să ofere o pasă exactă lui Son, iar sud-coreeanul a egalat.

A fost scorul final al meciului, iar, după această remiză, Manchester United se află pe locul al patrulea în Premier League, cu 60 de puncte, urmată în clasament de Tottenham, cu 54 de puncte. Newcastle United este pe locul al treilea, cu 62 de puncte.

Rezultate înregistrate joi în etapa a 33-a din Premier League:

• Everton – Newcastle 1-4 (McNeil 80 / C. Wilson 28, 75, Joelinton 72, Murphy 81)
  • Southampton – Bournemouth 0-1 (Tavernier 50)
  • Tottenham Hotspur – Manchester United 2-2 (Pedro Porro 56, Son Heung-Min 79 / Jadon Sancho 7, Rashford 44)

Afla mai multe despre: tottenham machester unitedpremier league