VIDEO | Trebuia Rapid să primească penalty? Fază controversată cu Universitatea Craiova. Ce s-a văzut pe reluări şi ce a dictat arbitrul

Rapidiştii au cerut penalty în prima repriză a meciului cu Universitatea Craiova, când oltenii conduceau, deja, cu 2-1. Centralul a ignorat cererea gazdelor.

Fază controversată în Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova

Adrian Cojocaru a condus de la centru Rapid Bucureşti - Universitatea Craiova, în direct pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro, în Superligă, iar centralul a avut de luat o decizie importantă după doar jumătate de oră de joc.

În minutul 29, un duel aerian a dus la căderea lui Albu. Fotbalistul Rapidului a fost lovit peste faţă de Mitrea, într-un moment în care cei doi au urmărit mingea venită dintr-o centrare.

Apărătorul oltenilor a fost cel care a câştigat duelul, dar doar după ce l-a lovit cu palma pe Albu.

Rapidiştii au cerut penalty, dar centralul Adrian Cojocaru nu a sancţionat faza, deşi gazdele au cerut penalty.

De asemenea, Cojocaru nu a consultat VAR şi jocul a continuat, într-un punct al partidei în care Universitatea Craiova conducea cu 2-1.

Afla mai multe despre: rapid bucurestiuniversitatea craiova