VIDEO | "Trebuie să eliminăm anumite greşeli!". Reacţia lui Toni Petrea după victoria FCSB. Ar accepta să fie din nou secundul lui Reghe + veşti despre revenirea lui Coman

Toni Petrea (45 de ani) a vorbit, la finalul victoriei obţinute de FCSB, 2-0 cu Academica Clinceni la Călăraşi, şi a spus că elevii săi mai au anumite greşeli de corectat. Antrenorul FCSB a spus că succesul e unul muncit, dar echipa sa a dominat repriza secundă.

Petrea a fost întrebat şi despre posibila revenire a lui Laurenţiu Reghecampf la FCSB şi a spus că ar accepta să fie din noul secundul său, dacă Reghe ar accepta să se întoarcă pe banca FCSB. Totuşi, tehnicianul spune că nu a discutat deloc Laurenţiu Reghecampf după ce acesta şi-a dat demisia de la Al Wasl.

Tehnicianul FCSB a vorbit şi despre Florinel Coman, pe care îl aşteaptă să revină la echipă după pauza pentru meciurile echipei naţionale din luna noiembrie.

"O victorie muncită, un joc echilibrat în prima parte. În repriza doua am început mai bine, bine că am şi marcat pe final. Suntem bucuroşi, sper ca de la meci la meci să avem evoluţii şi mai bune. Din punct de vedere fizic, am fost mulţumit de aportul lor, au avut o perioadă intensă. Trebuie să eliminăm anumite greşeli. Mi-a plăcut meciul.

Eu n-am vorbit nimic, nici cu Laur, nici cu ceilalţi. Chiar nu ştiu ce să vă zic. Vom vedea, viaţa îţi oferă surprize. N-am vorbit de când şi-a dat demisia, cred că e o perioadă foarte greau şi n-am vrut să pun şi eu... De ce nu, dacă va avea nevoie de minte? M-a ajutat foarte mult şi eu l-am ajutat, la rândul meu. Înseamnă foarte mult pentru mine.

(n.r. - despre Coman) Încă accidentat, s-ar putea să revină în pauza pentru echipele naţionale din noiembrie. Să vedem."
, a spus Toni Petrea, la Telekom Sport.

Academica Clinceni - FCSB 0-2, în Liga 1

FCSB a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dennis Man, în minutul 86 şi Olimpiu Moruţan, în minutul 89.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu - Cebotaru, Cascini - A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc '72), P. Petrescu (Achim '46) - R. Andronic (Rusescu '46). Antrenor: Ilie Poenaru.

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - Ov.Popescu (Perianu '46), Moruţan, Tănase, Man, Buziuc (Oct. Popescu '46) - Buş (Vînă '65). Antrenor: Anton Petrea.

Afla mai multe despre: toni petreafcsbreactievictorielaurentiu reghecampfliga 1