VIDEO | U Cluj - Universitatea Craiova 1-1. Încă un gol marcat în prelungiri astăzi. Dan Nistor a adus un punct pentru gazde. Ivan, eliminat

U Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

VIDEO | U Cluj - Universitatea Craiova 1-1 (Nistor 90+1 / Bancu 32)

Echipele de start:

• U Cluj: Gorcea - Peteleu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu - D. Popadiuc, G. Simion, K. Doukoure, O. Bic - D. Popa, I. Stoica; Rezerve: Iliev - Oancea, Piţian, A. Miron, Perianu, Chipciu, R. Silaghi, F. Ilie, D. Nistor; Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău
  • Universitatea Craiova:  L. Popescu - Vlădoiu, Screciu, R. Silva, Bancu - A. Creţu, Mateiu - Danciu, L. Houri, Mitriţă, Markovic; Rezerve: D. Lazar - J. Mendy, Ndong, Căpăţînă, D. Sala, J. Kurtic, Roguljic, A. Ivan, Koljic; Antrenor: Corneliu Papură

Min 90+7. Final de meci.

Min 90+5. Roşu Craiova. Andrei Ivan este eliminat după un gest nesportiv, făcut cel mai probabil din cauza nervilor.

Min 90+1. GOOOL U Cluj. Dan Nistor aduce egalarea. Veteranul din echipa lui Sabău prinde un şut sănătos care ajunge în plasa porţii craiovene.

Min 89. Ocazie Craiova. Koljic are şansa de a închide meciul, dar nu o face.

Min 85. Ocazie U Cluj. Mitrea trimite peste poartă din câţiva metri.

Min 84. Ocazie U Cluj. Vătăjelu continuă asediul la poarta oaspeţilor, dar Popescu intervine din nou.

Min 79. Ocazie U Cluj. Ianis Stoica trece foarte aproape pe lângă egalare, dar portarul Craiovei este în zi mare.

Min 78. Ocazie U Cluj. Dan Nistor trimite puţin pe lângă poarta adversă. Clujenii trec pe lângă egalare.

Min 63. Ocazie U Cluj. Mitrea trimite din lovitură liberă direct pe poartă, dar Popescu reţine mingea.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min. 46 Pauză!

Min. 45+1 Primul şut al lui U Cluj vine abia înainte de pauză. Vătăjelu a tras mult peste, iar centralul a fluierat pauza.

Min. 42 Pe contraatac, Universitatea Craiova mai ratează o ocazie. Mitriţă l-a lansat spre poarta adversă pe Markovic, care l-a lobat pe Gorcea, dar portarul a reuşit să respingă în corner.

Min. 32 GOOOL Universitatea Craiova! Mingea trimisă spre poartă de Markovic e deviată, iar Bancu trimite din prima pentru 1-0, după ce mingea a ricoşat la el.

Min. 29 Trage şi Mitriţă, dar fără probleme pentru poarta lui U Cluj.

Min. 28 Creţu trage slab, pe mijlocul porţii, în braţele lui Gorcea.

Min. 16 Universitatea Craiova a cerut penalty.

Min. 10 Houri trage în plasa laterală.

Min. 1 A început meciul de pe Cluj Arena.

U Cluj şi U Craiova se întâlnesc în ultimul meci al zilei de sâmbătă din etapa a 10-a a Superligii României.

Clujenii au căzut din nou pe mâna lui Ioan Ovidiu Sabău şi au reuşit prima victorie după patru meciuri. Au învins-o pe UTA, în deplasare, scor 1-0.

De partea cealaltă, U Craiova a rămas fără Laurenţiu Reghecampf, care a ales să plece în Arabia Saudită.

Clasată pe locul 3, Craiova se va duela cu echipa de pe locul 11. Rămâne de văzut care dintre cele două combatante va avea câştig de cauză.

Afla mai multe despre: superligau cluj u craiovau cluju craiova