VIDEO U Craiova 1948 - FC Botoşani 1-0. George Ganea a dat lovitura în prima repriză

Fotbal

U Craiova 1948 a câştigat partida cu FC Botoşani, din etapa a 29-a a Superligii, scor 1-0.

• Meciul U Craiova 1948 - FC Botoşani va fi transmis ÎN DIRECT pe Orange Sport 1, dar şi în format LIVE VIDEO pe site-ul orangesport.ro.

VIDEO U Craiova 1948 - FC Botoşani 1-0 (min 45 Ganea)

Echipele de start

• U Craiova 1948: 50. Gurău - 14. Henriques, 35. Duarte, 3. Paramatti - 2. Negru, 8. Albu, 24. Baeten, 16. Mascarenhas - 28. Bahassa, 99. Blănuţă, 17. Ganea.
  • Rezerve: 1. Mogoşanu - 5. Hutghebaert, 20. Zanfir, 6. Achim, 30. Van Durmen, 77. Asamoah, 51. Sidibe, 7. Piccolomo, 9. Ibrahim.
  • Antrenor: Nicolo Napoli.
  • FC Botoşani: 1. Pap - 14. Mboko, 44. Sadiku, 3. Mutomba, 30. Ţigănaşu - 4. Ivanov, 6. Dican, 24. Cioiu - 77. Dragu, 17. Camara, 7. Mailat.
  • Rezerve: 68. Ducan - 33. David, 27. Dragomir, 97. Burlacu, 8. Florescu, 99. Zabou, 93. Pinson, 11. M.Roman, 12. M`Dahoma.
  • Antrenor: Flavius Stoican.

Min 90+3: Final de meci. Victorie pentru U Craiova 1948.

Min 70: Ocazie Botoşani. Pinson şutează din afara careului, dar Gurău respinge în faţă.

Min 54: Ocazie uriaşă pentru Botoşani. Dragu trimite în Gurău, iar după Paramatti scoate mingea de pe linia porţii.

Min 46: A început repriza secundă.

Min 45+2: S-a terminat prima repriză.

Min 45: GOOOOOOOOOOOL Craiova! Ganea a deschis scorul.

Min 36: Ocazie Craiova. Albu şutează din afara careului, dar Pap respinge.

Min 27: Ocazie Craiova. Bahassa îşi încearcă norocul la poarta apărată de Pap, portarul reţine fără probleme.

Min 23: Ţigănaşu are probleme musculare, motiv pentru care a intervenit echipa medicală. În locul său, Flavius Stoican l-a introdus pe Pinson.

Min 1: A început partida!

Ştirea iniţială

FC U 1948 şi FC Botoşani s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus moldovenii, un joc a fost câştigat de olteni, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Prima confruntare a avut loc pe 26 septembrie 2021, FC Botoşani - FC U Craiova 1948 1-1.

Cea mai recentă dispută directă din Superliga României: 15 octombrie 2022, FC Botoşani - FC U Craiova 1948 1-0, gol marcat de Sekou Camara (minutul 90+1).

• Nicolo Napoli vs Flavius Stoican: un joc în campionat - o victorie Napoli (2014-2015, CSM Poli Iaşi - Dinamo 1-0).

Afla mai multe despre: u craiova - botosanilive videoorange sport 1