VIDEO ”Uite mingea, nu e mingea!” Ce a vrut să facă Marcelo de la Voluntari? Faza care a stârnit hohote de râs în studioul Orange Sport :)

Fotbal intern

FC Botoşani a bifat a doua victorie consecutivă în deplasare, sâmbătă seară, de această dată la Voluntari, unde s-a impus, scor 1-0, cu un gol marcat pe finalul meciului de rezerva Tisdell.

Intrat pe teren în minutul 69, liberianul Terrence Tisdell a marcat golul victoriei echipei sale douăsprezece minute mai tîrziu, când a împins în plasă o pasă a lui Dican.

De asemenea, în minutul 87 s-a întâmplat o fază haioasă. Marcelo nu s-a orientat bine şi mingea îl loveşte în cap. Bogdan Cosmescu şi Andrei Vochin s-au amuzat în studioul Orange Sport când au analizat faza.

”Are viteză mai mare decât mingea. În mod normal ar trebui să ţi se retragă licenţa. E ca şi cum treci pe roşu o dată, de două ori şi ţi se ia carnetul”, a fost reacţia lui Andrei Vochin, la Orange Sport.

Au evoluat următoarele echipe:

FC VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - C. Costin, Al. Vlad (Aliji 69’), Meleke, M. Răduţ (Fulop 62’) - Raţă (Tavares 86’), Nemec (Marcelo Lopes 62’), D. Florea (Merloi 86’). Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC BOTOŞANI: Pap – Sno (Patache 86’), Dican, Şeroni, Ţigănaşu - Perianu, E. Florescu (Mussis 76’), Shahaf (Tîrcoveanu 69’) - Dragu, Camara (Tisdell 69’), Mailat (Grubac 86’). Antrenor: Mihai Teja