VIDEO | Uluitor! Ratare monumentală în FCU Craiova 1948 - FC Argeş! Bară cu poarta goală

FC U Craiova

Radu Negru (23 de ani), fotbalistul de la FCU Craiova 1948, a ratat o ocazie uriaşă în timpul partidei cu FC Argeş, cu poarta goală.

FCU Craiova 1948 putea câştiga şi mai clar meciul cu FC Argeş, dacă Radu Negru nu rata o ocazie monumentală, în startul reprizei secunde de pe "Ion Oblemenco".

FCU Craiova a învins cu 1-0 pe FC Argeş, pe teren propriu, dar succesul echipei lui Nicolo Napoli putea fi mai clar.

În minutul 47, Radu Negru a luat la ţintă bara transversală a porţii lui Greab, după ce l-a driblat elegant pe un adversar, dându-i mingea printre picioare. A centrat prin faţa porţii, dar fără adresă, mingea a ajuns la Bahassa, care i-a oferit apoi o pasă de gol lui Negru.

De care fundaşul nu a profitat. Ajuns în careu, la pasa lui Bahassa, Radu Negru a tras în transversala porţii lui Greab, cu poarta goală.

Afla mai multe despre: radu negruratarevideobarafcu craiova 1948