VIDEO | Un jucător şi-a cerut iubita de soţie după ce derby-ul Belgiei, Stangdard - Anderlecht, a fost întrerupt definitiv!

Aron Donnum (24 de ani), fotbalistul lui Standard Liege, şi-a cerut iubita de soţie la finalul meciului cu Standard, întrerupt definitiv după puţin peste o oră de joc din cauza incidentelor provocte de fani. Momentul a fost filmat.

Incidentele au dus la întreruperea definitivă a derby-ului Belgiei, Standard Liege - Anderlecht, dar totul s-a terminat cu bine, cel puţin pentru jucătorul Aron Donnum. Acesta şi-a cerut iubita de soţie, de faţă cu colegii, chiar pe gazon, iar momentul a fost filmat.

După ce meciul dintre Standard şi Anderlecht a fost suspendat, jucătorul Standardului Aron Donnum şi-a cerut iubita în căsătorie.

Înconjurat de colegii săi în timpul sărbătorii cu suporterii, Donnum a luat microfonul crainicului stadionului şi s-a pus în genunchi în faţa iubitei sale. Surprinsă de moment, aceasta a spus: DA.

Meciul Standard Liege - Anderlecht, întrerupt definitiv

Meciul dintre echipele Standard Liege şi Anderlecht Bruxelles, disputat duminică în campionatul belgian, a fost întrerupt definitiv după 63 de minute de joc, din cauza fumigenelor aruncate de fanii bruxellezi.

Scorul era în acel moment 3-1 pentru Standard, care conducea prin golurile marcate de Raskin (21), Fossey (28) şi Zinckernagel (56), după ce Anderlecht deschisese scorul în minutul 5, prin Verschaeren. Atacantul român Denis Drăguş a fost titular în echipa lui Standard.

Afla mai multe despre: aron donnumstandard liegecerere in casatorie